Leotar i Velež su u Trebinju odigrali prvi susret 18. kola Premijer lige BiH, a gosti iz Mostara su nakon preokreta slavili sa 1:3.

Teren je bio izuzetno težak za igru zbog obilnih padavina, a Leotar je prvi stigao do prednosti.

Igrala se 17. minuta kada je glavni sudija Admir Šehović dosudio penal za domaće, a siguran realizator sa bijele tačke bio je Maksimović.

Ipak, Velež u 20. minuti autogolom Perišića stiže do izjednačenja.

Fudbaleri Veleža su u nastavku bili mnogo bolji i 70. minuti dolazi do preokreta i vodstva golom Zajmovića.

Konačnih 1:3 za Velež postavio je Pršeš u 89. minuti.

Interesantno da je glavni sudija Šehović danas pokazao 10 žutih kartona, po pet na obje strane te da je dosudio čak 49 prekršaja.

Spomenimo i da je Velež imao 25 šuteva, dok su domaći samo četiri puta ugrozili gol Mostaraca.

Velež je nakon ove pobjede osmi sa 18 bodova, dok je Leotar devetoplasirani sa dva boda manje.