Ukrajina i BiH su u utorak u Lvivu odigrale 1:1 u meču grupe D kvalifkacija za SP 2022.

Ukrajinski reprezentativac Viktor Tsygankov rekao je nakon meča da je njegova momčad išla na pobjedu protiv BiH.

“Išli smo na pobjedu. Svi su Lvivu željeli da slavimo, ali nije tako ispalo. Protivnici su nas pritisnuli nakon našeg postignutog gola i počeli su napadali”, kazao je Tsygankov i dodao:

“Samo je rezultat bitan. Kada igrači izađu na teren, onda moraju dati svoj maksimum kako bi ostvarili željeni rezultat. Mi to nismo uspjeli.

Ukrajina u posljednjem kolu gostuje BiH i moguće da će u direktnom duelu odlučivati o drugom mjestu i plasmanu u baraž.

“Ne odustajemo ni u kojem slučaju. Imamo još jednu utakmicu i u BiH ćemo ići samo na pobjedu. Nema druge opcije. Nadamo se i da će druge selekcije kiksati u svojim susretima.”

Podsjećanja radi, Ukrajina je sinoć povela golom Yarmolenka u 15. minuti, ali je Anel Ahmedhodžić u 77. minuti sjajno zabio za 1:1.

BiH će u novembru odigrati još dva meča na svom terenu i to 13. novembra protiv Finske te tri dana kasnije protiv Ukrajine, dok Ukrajinci imaju samo susret protiv našeg tima.