Reprezentacija BiH u sjedeoj odbojci je definitivno najsvjetlija tačka našeg sporta.

Naši momci su danas na Paraolimpijadi u Tokiju u meču za treće mjesto savladali Brazil i osvojili bronzu.

Bila je to 24. medalja za bh. odbojkaše u zadnje 24 godine (od 1997. do 2021. godine) na velikim takmičenjima, a šesta na Paraolimpijskim igrama.

BiH je na Paraolimpijadama dva puta osvojila zlato, tri puta srebro i jednom bronzu.

Na prvenstvima Europe ima ukupno 12 medalja i to devet zlatnih, jednu srebrenu i dvije bronzane.

Bh. odbojkaši su na Svjetskim prvenstvima osvojili šest medalja. Tri puta su bili zlatni, dva puta srebreni i jednom bronzani.

Kada se sve sabere, naši sjajni odbojkaši su na velikim takmičenjima 14 puta bili prvi, šest puta drugi i četiri puta treći.