BiH sutra u Strasbourgu igra utakmicu kvalif. za SP protiv Francuske, a selektor Ivajlo Petev govorio je na press konferenciji uoči utakmice.
“Očekivanja su da odigramo bolje nego što je to bilo u Sarajevu. Naravno da ćemo pokušati da osvojimo bod ili tri. Bitno je da pokažemo samopouzdanje, zajedništvo i da svaki igrač pokaže kvalitet. Znamo šta sve Francuzi imaju na raspolaganju. Prošla utakmica je ostala u statistici i želimo izvući poruke. Sigurno da ćemo dati svoj maksimum”, rekao je Petev i dodao:
“Neće nam biti lako. Znamo koga imamo protiv sebe. Poštujemo Francuze, a što se mene tiče, svaki fudbaler mora odigrati najbolji susret u karijeri i onda se možemo nadati pozitivnom rezultatu. Sve je moguće u fudbalu. Nedostajat će nam samo jedan igrač (Hajradinović), dok su svi ostali tu. Zdravi su i možemo računati na sve njih.”
Kladionica Meridian dan pred utakmicu nudi kvotu 1.20 na pobjedu Francuske, dok je koeficijent za trijumf Bosne i Hercegovine 12. Kvote sa ovog duela pogledajte ovdje.
Utakmica Francuska – BiH igra se u srijedu od 20,45 sati na stadionu La Meinau koji ima kapacitet od 26.000 gledalaca.
Duel će suditi Sandro Scharer iz Švicarske, a asistirat će mu Stephane De Almeida i Bekim Zogaj.
(Reprezentacija.ba)

FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Aston Villa
Manchester United
Švicarska
FC Bayern München
Borussia Dortmund
TSG 1899 Hoffenheim
RB Leipzig
VfB Stuttgart
Inter Milan
AC Milan
SSC Napoli
Juventus FC
AS Roma
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino