U vikendu iza nas odigrano je 2. kolo Premijer lige BiH, a Tuzla City i Sloboda su jedine ekipe sa maksimalnim učinkom.

U prvom susretu kola, u subotu, Sloboda je u Bijeljini savladala domaći Radnik sa 2:1. Sve se desilo od 73. do 79. minute. Prvo je Dž. Beganović doveo Slobodu u vodstvo, četiri minute poslije na 2:0 povisio je Kurtalić, a konačnih 1:2 postavlja Popara u 79. minuti.

Baš kao i Sloboda, i drugi klub iz Grada soli, Tuzla City ostvarila je maksimalan učinak nakon dva kola. Nakon pobjede nad Sarajevom, savladali su i Željezničar sa 2:1. Plavi su poveli golom Juričića, poravnao je Mehanović, a veliku pobjedu Tuzlacima donosi kapiten Nukić.

Sarajevo je ubilježilo prvu pobjedu u novoj sezoni, a slavili su na gostovanju u Posušju sa 2:0. Za Bordo tim pogodak je postigao Cmiljanić, te je svoju mrežu pogodio Ljubić.

Rudar Prijedor i Široki Brijeg su podijelili bodove odigravši 1:1. Gosti su u vodstvo stigli u 60. minuti golom Ikića, a na 1:1 poravnao je Amoah u 89. minuti. Široki je tako stigao do drugog remija, a Rudar do prvog boda.

U posljednjem meču drugog kola Borac je na svom terenu dočekao Leotar, a mreže su na kraju ostale netaknute.

Meč Veleža i Zrinjskog je odgođen zbog nastupa Rođenih u Europi.