Reprezentacija Ukrajine, koja je protivnik Zmajeva u kvalifkacijama za SP 2022, večeras je u Glasgowu u okviru 1/8 finala Europskog prvenstva savladala Švedsku nakon produžetaka sa 2:1 i plasirala se u narednu fazu.

Zinchenko je u 27. minuti doveo Ukrajinu u prednost, da bi Forsberg dvije minute prije kraja prvog poluvremena poravnao na 1:1.

U nastavku susreta nije bilo golova, pa su uslijedila dva produžetka sa po 15 minuta.

Švedska je od 98. minute igrala sa igračem manje, jer je Danielson dobio direktan crveni karton.

Selekcija Ukrajine je do pobjedonosnog gola stigla u 121. minuti, a strijelac je bio Dovbyk.

Ukrajina će u 1/4 finalu u Rimu igrati protiv Engleske.

Tabele, raspored i statistiku EURO 2020 pogledajte u EURO match centru Reprezentacija.ba portala.