Večeras su u okviru grupe D Europskog prvenstva odigrana dva posljednja susreta trećeg kola, a pobjede su ostvarile ekipe Hrvatske i Engleske.

Hrvatima je ovo bio ključni susret i samo im je pobjeda odgovarala za nastavak takmičenja, a do nje su došli u drugom poluvremeua.

Naše komšije su povele u u 17. minuti golom Vlašića. Škoti su poravnali u 42. minuti preko McGregora. U 62. minuti veliko slavlje Hrvatskoj donosi sjajnim golom Modrić, a konačnih 3:1 postavlja Perišić u 77. minuti.

U drugom susretu Engleska je minimalno savladala Češku sa 1:0, a jedini gol pao je u 12. minuti kada je Sterling zatresao mrežu.

Englezi su prvi na tabeli sa sedam bodova, druga je Hrvatska sa četiri i zbog gol razlike bolja je od Češke koja je na trećem mjestu sa također četiri boda.

Škotska je posljednja sa jednim osvojenim bodom. Ipak, i Česi imaju razlog za slavlje jer će kao jedna od četiri najbolje trećeplasiranih ekipa ići u 1/8 finala.

Tabele, raspored i statistiku EURO 2020 pogledajte u EURO match centru Reprezentacija.ba portala.