Mađari su danas u Budimpešti pred oko 65.000 navijača u meču drugog kola grupe F Europskog prvenstva napravili veliko iznenađenje i odigrali 1:1 protiv favorizirane Francuske.

Selekcija Francuske, aktuelni svjetski prvak, je bila veliki favorit pred ovaj meč, ali je na kraju osvojila samo bod.

Mađari su senzacionalno poveli u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena kada je Fiola zabio za 1:0.

Domaći su imali prednost sve do 66. minute, a onda je Griezmann iskoristio jednu grešku defanzivaca Mađarske i poravnao na 1:1.

Do kraja susreta Francuska je imala nekoliko dobrih prilika, ali se na golu Mađarske istakao sjajni Gullasci.

Francuska trenutno ima četiri boda, Mađarska bod, dok će od 18,00 sati u Minhenu drugi duel ove grupe odigrati Njemačka i Portugal.

Reprezentacija Njemačke je trenutno bez bodova, a Portugal ima tri boda.

Tabele, raspored i statistiku EURO 2020 pogledajte u EURO match centru Reprezentacija.ba portala.