Hrvatska je sinoć u duelu drugog kola grupe D Europskog prvenstva odigrala 1:1 protiv Češke.

Česi su poveli golom iz penala u 37. minuti, a legendardni engleski reprezentativac Gary Lineker smatra da se penal nije trebao biti dosuđen.

“Drago mi je vidjeti da je VAR jednako smiješan i na nekim drugim takmičenjima. Nije bilo govora o penalu”, napisao je Lineker na svom Twitter nalogu.

Zanimljivo da glavni sudija Carlos del Cerro Grande iz Španije nije odmah dosudio penal nakon duela Lovrena i Schicka, ali je na intervenciju VAR-a otišao pogledati snimak te dosudio kazneni udarac za Čehe.

Schick je zabio iz penala i doveo Češku u prednost, da bi Perišić početkom drugog poluvremena poravnao na 1:1 i donio bod Hrvatskoj.

Češka i Engleska u grupi B nakon dva kola imaju po četiri boda, dok su selekcije Hrvatske i Škotske osvojile po bod.

U zadnjem kolu Češka igra sa Engleskom u Londonu, a Škoti i Hrvati će odmjeriti snage u Glasgowu.

Tabele, raspored i statistiku EURO 2020 pogledajte u EURO match centru Reprezentacija.ba portala.