Selekcije Austrije i Sj. Makedonije su večeras u Bukureštu odigrale sjajnu utakmicu u okviru prvog kola grupe C Europskog prvenstva, a Austrijanci su slavili sa 3:1.

Lainer je u 18. minuti doveo Austriju u prednost, da bi desetak minuta kasnije Pandev iskoristio veliku grešku odbrane Austrijanaca i zabio za 1:1.

Makedoncima, koji su večeras debitovali na Euru, je to bio prvi gol ikada na jednom velikom takmičenju.

U nastavu je bilo šansi na obje strane, a Gregoritsch u 78. minuti pogađa za novo vodstvo Austrije.

Konačnih 3:1 postavlja Arnatuović u 88. minuti susreta.

Večeras od 21,00 sati u Amsterdamu se igra drugi meč ove grupe između Nizozemske i Ukrajine.

Tabele, raspored i statistiku EURO 2020 pogledajte u EURO match centru Reprezentacija.ba portala.