Lazio je u okviru 33. kola Serie A savladao Milan sa visokih 3:0. Senad Lulić je igrao 67 minuta, dok je Rade Krunić utakmicu pregledao sa klupe.

Nebeskoplave je u vodstvo doveo Correa u drugoj minuti. Na 2:0 povisio je isti igrač u 51. minuti, a konačnih 3:0 postavio je Immobile tri minute prije kraja susreta.

Bivši reprezentativac BiH Senad Lulić dao je doprinos u odličnoj pobjedi Lazija igravši od prve do 67. minute. Luliću je ovo bio 15. nastup za Lazio u tekućoj sezoni.

Rade Krunić je večerašnji meč posmatrao sa klupe, a i pored negativnog rezultata trener Milana nije želio pružiti priliku bh. reprezentativcu koji je 35 puta u ovoj sezoni nosio dres Rossonera.

Milan je ovim porazom produbio svoju rezultatsku krizu i zbog gol-razlike su ispali iz prvih četiri na tabeli, te ih do kraja očekuje grčevita borba za Ligu prvaka.

Lazio je ovom pobjedom osigurao nastup u Europa ligi, a zbog utakmice manje navijačima se potajno javlja nada i za Ligom prvaka.

U narednom kolu Lazio čeka Genou, a Milan ekipu Beneventa.