Borac je u Banjoj Luci u posljednjem susretu 30. kola PL BiH savladao GOŠK rezultatom 3:1 i stigao na korak do titule šampiona.

Glavni sudija Dražen Marić je u trećoj minuti pokazao crveni karton Račiću, pa je GOŠK već na samom startu utakmice ostao sa igračem manje.

Zanimljivo da je Račić fudbaler Borca, ali je trenutno na posudbi u timu iz Gabele.

Ekipa Borca je brojčanu prednost iskoristila u 44. minuti i povela golom Blagaić.

Igrala se 53. minuta kada je Lukić postigao drugi gol za Banjalučane.

Fudbaleri GOŠK-a se nisu predavali i smanjili su na 2:1 u 57. minuti preko Čoke.

Ipak, Hrelja u 76. minuti zabija novi pogodak za Borac i postavlja konačnih 3:1.

Borac se tri kola prije kraja nalazi na prvom mjestu sa 72 boda i ima pet bodova više o drugog Zrinjskog.

GOŠK je na devetom mjestu sa 32 boda te ima bet bodova viška u odnosu na Tuzlu koja je pretposljednja.

U narednom kolu Borac gostuje Tuzli, dok će GOŠK dočekati Zrinjski.