Barcelona je u subotu ponovo razočarala svoje navijače i odigrala samo 1:1 u gostima protiv Alavesa u susretu La Lige.

Naš Miralem Pjanić (30) je u igru ušao u drugom poluvremenu u timu Barce i čini se ubrzao protok lopte te samim tim katalonska ekipa je bila mnogo aktivnija i stvorila više šansi.

Miralem je prema SofaScore dobio ocjenu 7,7 za svoj nastup i bio je drugi najbolje ocijenjeni igrač Barcelone odmah iza Messija, koji je dobio ocjenu 8,6.

Naš reprezentativac je za 45 minuta provedenih na terenu imao 96 dodira sa loptom, tačnost pasova 94% (80 tačnih od 85), imao je dva ključna dodavanja, jedan šut u okvir gola, sve dobijene duele (četiri od četiri), tri oduzete lopte, ali i devet izgubljenih posjeda.

Pjanić je ove sezone odigrao dva susreta u Ligi Šampiona te tri u La Ligi.