Fudbaleri Olimpika napravili su veliko iznenađenje u susretu 12. kola Premijer lige BiH i pobijedili favozirani Zrinjski sa čak 3:0.

Golova nije bilo u prvom poluvremenu, da bi Olimpik u nastavku tri puta pogađao mrežu gostiju iz Mostara.

Lekanić je u 56. minuti iz penala doveo Olimpik u vodstvo, a isti igrač iz novog penala u 63. minuti zabija za 2:0.

Golman gostiju Ivan Brkić je skrivio oba penala i napustio je igru zbog dva žuta kartona u 63. minuti.

Konačnih 3:0 postavlja Šišić u sudijskoj nadoknadi utakmice.

U drugom susretu nije bilo pobjednika između Tuzla Cityja i Širokog Brijega (1:1).

Ekipa Širokog je zbog problema sa korona virusom u Tuzlu stigla mladim timom i pretežno su nastupili juniori, ali je na kraju osvojila važan bod.

Široki je poveo u 76. minuti autogolom Ramića, da bi minutu kasnije Ubiparip poravnao na 1:1 i donio bod Tuzli.