Kapfenberg, koji sa klupe predvodi Abdulah Ibraković, eliminisao je u 1/16 finala Kupa Austrije favoriziranu Admiru i plasirao se u osminu finala.

Regularnih 90 minuta igre između bundesligaša Admire i drugoligaša Kapfenberga okončano je rezultatom 1:1, zatim su oba tima u produžecima zabila po jedan gol, da bi izabranici Abdulaha Ibrakovića bili bolji nakon izvođenja penala i izborili nastup među 16 najboljih.

Admira je povela u 26. minuti golom Kerschbauma, ali Elvedin Herić u 49. minuti donosi izjednačenje gostima i ispostaviće se postavlja konačan rezultat.

U produžecima nije bilo golova sve do 118. minute, a onda Mušija dovodi Kapfenberg u prednost. Ipak, dvije minute kasnije ponovo Kerschbaum postiže gol za 2:2.

Igrači Kapfenberga su bili spretniji i sretniji u izvođenju jedanaesteraca te će igrati u osmini finala Kupa Austrije.

Spomenimo i da u pobjedničkom timu svih 120 minuta igrao omladinski bh. reprezentativac Amar Kvakić (17), dok je za Admiru nastupio Tomislav Tomić (29).