U21 Njemačka je večeras u Furthu u susretu sedmog kola grupe 9 kvalifikacija za EURO savladala U21 BiH rezultatom 1:0.

Naša selekcija je prilično dobro igrala protiv favoriziranog protivnika, imala nekoliko prilika, ali na kraju nije uspjela izbjeći poraz.

Jedini gol na susretu zabio je Nmecha u 29. minuti, iako je prethodnoočigledno faulirao Amara Beganovića.

U nastavku utakmice bilo je šansi na obje strane, naši momci nisu odustajali i pred kraj su bili bolji, međutim promjene rezultata nije bilo.

Njemačka je ovim trijumfom gotovo sigurno osigurala prvu poziciju, dok je naša reprezentacija kolo prije kraja treća na tabeli sa osam osvojenih bodova.

Spomenimo i da je večerašnji susret u Furthu uživo pratio i v.d. tehničkog direktora reprezentacija BiH Zvjezdan Misimović.

Za BiH su igrali Kovačević, Gazibegović, Hajdarević, Šerbečić, Beganović, Resić, Hasić, Demirović, Marić, Mujakić i Bradonjić. Priliku u nastavku su dobili Đokanović, Savić, Salčin, Pidro i Ćavar.

BiH će 17. novembra u posljednjem meču kvalifikacija ugostiti Belgiju.