Zagrebački Dinamo se plasirao u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona nakon što je u drugom kolu izbacio rumunski Cluj.

Duel se igrao u Rumuniji, a regularnih 90 minuta igre okončano je rezultatom 2:2. Uslijedili su produžeci, zatim penali u kojima je Dinamo bio spretniji i plasirao se u treće kolo.

Dinamo je sjajno otvorio meč i poveo golom našeg Amera Gojaka (23) iz 14. minute.

Problemi za goste iz Zagreba počeli su u 51. minuti, jer je Theophile – Catherine napravio penal i zaradio direktan crveni karton.

Ipak, Livaković brani penal Deacu i rezultat je ostao 0:1.

Desetak minuta kasnije Cluj je poravnao preko Pereire, ali Kastrati u 78. minuti donosi novu prednost Dinamu.

Šok za Dinamo uslijedio je u 93. minuti, kada je Debeljuh postigao gol i izjednačio na 2:2.

U dva produžetka golova nije bilo, pa se pristupilo izvođenju penala.

Dinamo je na kraju slavio sa 8:7 i izborio nastup u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Amer Gojak je na terenu proveo svih 120 minuta, a u penal seriji nije iskoristio jedanaesterac.

Luke Menala i Izeta Hajrovića nije bilo u timu Dinama.

U momčadi Cluja od 82. minute igrao je Mateo Susšić te postigao gol u penal seriji.