Fudbaleri Dinama su pobjedom nad Varaždinom od 2:0 okončali sezonu u Hrvatskoj u kojoj su sakupili 80 bodova i ubjedljivo osvojili prvo mjesto.

Naš Amer Gojak (22) je sinoć odigrao 30-ak minuta za Dinamo, dok Izet Hajrović (28) nije konkurisao za susret.

Nakon meča uslijedila je dodjela medalja i pehara za igrače Dinama na stadionu Maksimir.

Dinamu je ovo 14. naslov u posljednjih 15 godina u hrvatskom prvenstvu.

Amer je ove sezone ubilježio 38 mečeva za Dinamo, zabio četiri gola i asistirao pet puta.

Sa Dinamom je osvojio pet titula prvaka Hrvatske, tri Kupa Hrvatske, ali će naredne sezone gotovo sigurno igrati u nekom drugom klubu, jer se mnogi europski timovi interesuju za našeg reprezentativca.

Što se tiče Hajrovića, on je odigrao 20 susreta u svim takmičenjima za Dinamo u ovoj sezoni te jednom asistirao. Ovo mu je treća titula šampiona Hrvatske sa klubom iz Zagreba, a osvojio je i jedan Kup.

Vijest o Ameru Gojaku donosi vam Kladionica Mozzart.