Ekipa Milana je u susretu 34. kola talijanske Serije A ubjedljivo pobijedila Bolognu na svom terenu sa 5:1.

Saelemaekers je u 10. minuti doveo Milan u prednost, da bi Calhanoglu u 24. minuti pogodio za 2:1.

Bologna se vratila u igru pred sami kraj prvog poluvremena i smanjila na 2:1 preko Tomiyasua.

Ipak, Milan je u nastavku zaigrao još bolje i postigao tri gola.

Bennacer je u 49. minuti povisio na 3:1, Rebić je desetak minuta kasnije po četvrti put večeras zatresao mrežu gostiju, a konačnih 5:1 postavlja Calabria u 92. minuti.

Rade Krunić (26) je igrao od 62. minute za Milan i ovo mu je peta utakmica u nizu u kojoj je dobio šansu na terenu.

Krunić je u tekućoj sezoni ubilježio 14 ligaških nastupa, dok je dva puta igrao u Kupu Italije.

Asmir Begović (33) je cijeli meč odgledao sa klupe za rezervne igrače u timu Milana