Fudbaleri Željezničara večeras su u revanš meču trećeg pretkola Europa lige poraženi na svom terenu od Standarda rezultatom 0:1 i završili takmičenje u Europi.

Standard je u prvoj utakmici u Liježu slavio sa 2:1 te ukupnim rezultatom 3:1 izborio plasman u narednu rundu.

Gosti iz Liježa mogli su povesti u posljednjim sekundama prvog poluvremena kada je Santini u sjajnoj prilici, ali je šutirao pored gola Antolovića.

Mladi bh. reprezentativac Damir Sadiković je u 55. minuti imao veliku šansu, međutim stativa je spasila Thurama.

Pobjedonosni gol za Standard postigao je Van Damme u 68. minuti.

Naši mladi reprezentativaci Riad Bajić i Kerim Memija odigrali su svih 90 minuta za Željezničar,  Amir Hadžiahmetović zamijenjen je u  60. minuti, dok je umjesto Damir Sadikovića u 66. minuti u igru ušao juniorski bh. reprezentativac Dženis Beganović.

Budući bh. reprezentativac Deni Milošević cijeli susret je proveo na klupi za rezervne igrače u timu Standarda.