Zagrebački Dinamo večeras je u susretu sedmog kola HNL-a pobijedio Istru rezultatom 1:0 i ponovo se vratio na čelnu poziciju.

Dinamo je do trijumfa došao zahvaljujući golu Gavranovića iz 53. minute, a asisitrao mu je naš reprezentativac Amer Gojak, koji igra fenomenalno u posljednje vrijeme.

Ameru je to bila treća ligaška asistencija u tekućoj sezoni.

Naš A reprezentativac je postigao jedan pogodak u hrvatskom šampionatu, dok je dva puta pogađao u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Gojak, koji je večeras proveo svih 90 minuta na terenu u momčadi Dinama, je u posljednja dva susreta za A selekciju BiH postigao tri pogotka i ubilježio dvije asistencije.

Izet Hajrović nije ulazio na teren u timu Dinama u večerašnjem dvoboju, a Emir Dilaver nije konkurisao za utakmicu.

Dinamo je trenutno prvoplasirani sa 16 bodova, ali ima meč više u odnosu na drugoplasirani Hajduk (Hajduk je sakupio 15 bodova).