U zaostalom susretu četvrtog kola Premijer lige BiH, Široki Brijeg i Sarajevo su večeras na Pecari odigrali bez pobjednika 0:0.

Bio je to odličan meč sa pregršt šansi, gdje su se domaći propisno ispromašivali, a desetkovani gosti na kraju odnijeli vrijedan bod.

Velika šansa za goste u 15. minuti. U njoj se našao Handžić, ali je njegov udarac odbranio Zlomislić,.

Zlomislić pravi katastrofalnu grešku u 19. minuti, ali to ne koristi Handžić.

Jović je u 21. minuti zaprijetio na suprotnoj strani, a njegov udarac krajnjim naporom odbranio Kovačević.

Franjić u 40. minuti ne koristi najbolju šansu za domaći tim, a njegov udarac glavom sa svega tri metra ne završava u mreži.

Široki je u nastavku bio mnogo opasniji.

U 55. minuti je mogao do vodstva, ali Hrkać promašuje stopostotnu priliku.

Nova stopostotna prilika za domaće u 56. minuti, ali Jurić šutira očajno.

Ponovo prijeti Široki u 62. minuti, a Kovačević se ističe sjajnom odbranom.

Zaprijetilo je i Sarajevo u 64. minuti, ali je Zlomislić intervenisao ispred Ahmetovića.

Domaći su najbolju priliku imali u 69. minuti. Hrkać je šutirao i pogodio stativu.

Još jedna stopostotna šansa za domaće u 85. minuti. Jović je imao zicer, međutim, lopta je otišla pored gola.

Nije to bilo sve večeras od domaćina, koji je još jednom propustio doći do gola. Jurilj je u 90. minuti iz odlične pozicije šutirao preko gola.

Široki Brijeg je nastupio u sastavu: Zlomislić, Cipetić, Matić, Barišić, Franjić, Jović, Marić, Jurić, Kovačić, Hrkač, Enin.

Za Sarajevo su igrali. Kovačević, Šabanović, Hebibović, Velkoski, Milanović, Letić, Mustafić, Đokanović, Šerbečić, Kurdić, Handžić.

Široki Brijeg je poslije večerašnjeg remija osmi sa šest bodova, dok je Sarajevo ostalo prvoplasirano sa 14.