U Prvoj ligi Federacije BiH danas su igrani susreti 20. kola, a momčadi Veleža i Olimpika novim pobjedama nastavile su utrku za prvo mjesto i plasman u Premijer ligu.

Velež je u Mostaru nakon velikog preokreta savladao TOŠK sa 5:3.

Gosti su poveli golom Pavlovića iz slobodnog udarca u 6. minuti, a već u narednom napadu Behram je pogodio za izjednačenje.

Novo vodstvo TOŠK-u 31. minuti donosi Mujagić, a potom u 38. Rastoka pogađa za 1:3.

Velež je do odlaska na odmor uspio smanjiti preko Fajića.

Na samom otvaranju drugog poluvremena domaći stižu do poravnanja, a strijelac je Ovčina.

Potpuni preokret u 64. minuti, kada je Fajić pogodio stativu, a Koprivnica potom ubacio loptu u vlastitu mrežu.

Sudbinu gostiju zapečatio je Brandao golom u 86. minuti.

Olimpik je istovremeno slavio u gostima kod Zvijezde iz Gradačca sa minimalnih 0:1.

Važna tri boda donio mu je Džafić u 70. minuti.

Razlika između Veleža i Olimpika na prvom i drugom mjestu ostala je četiri boda.

Rezultati 20. kola:

Čapljina – Rudar Kakanj 2:4, Bratstvo Gračanica – Vitez 2:0, Novi Travnik – Igman Konjic 1:1, Bosna Visoko – Orašje 0:1, Metalleghe – Goražde 2:1, Jedinstvo Bihać – Slaven Živinice 1:0, Velež Mostar – TOŠK Tešanj 5:3, Zvijezda Gradačac – Olimpik Sarajevo 0:1