Najbolji bh. teniser, Damir Džumhur (29. na listi), okončao je svoj nastup na Roland Garrosu.

Džumhur je u susretu trećeg kola nakon velike borbe u pet setova poražen od njemačkog igrača i trećeg tenisera svijeta Alexandera Zvereva.

Meč je trajao skoro četiri sata a Zverev je na kraju slavio s 3:2.

Zverev je poveo, dobivši prvi set s ubjedljivh 6:2, a potom je uslijedio preokret Džumhura, koji uzima naredna dva seta rezultatom 6:3 i 6:4.

Četvrti set riješen je u tie-breaku, a pripao je Zverevu sa 7:6 (7:3), koji poravnava rezultata i ostaje u meču.

I u odlučujućem petom setu bilo je vrlo neizvjesno. Džumhur je protivniku oduzeo dva servisa, ali je izgubio tri i na kraju prepustio set 5:7 i meč protivniku.

Zvereva u osmini finala čeka duela s pobjedniko duela Lucas Pouille (Francuska) – Karen Khachanov (Rusija).