Dinamo iz Zagreba plasirao se u finale Kupa Hrvatske, nakon što je danas na Maksimiru savladao Rijeku s ubjedljivih 3:0.

Poveo je u 24. minuti, a strijelac je bio bh. reprezentativac Izet Hajrović (26), kojem je to bio prvijenac u dresu “modrih”.

Gosti na samom startu drugog poluvremena, tačnije u 47. minuti, ostaju bez isključenog Bradarića, što domaćinu znatno olakšava posao u nastavku susreta.

Posao su završili u završnici. Prvo je Soudani u 80. povisio vodstvo, da bi Ćorić u 82. postavio konačan rezultat.

Hajrović je zamijenjen u 65. minuti, a s terena je ispračen aplauzima.

Naš Amer Gojak (21) zaigrao je od 87. minute, dok Armin Hodžić (23) nije dobio priliku za igru.

Kod Rijeke je Srđan Grahovac (25) odigrao cijeli meč, dok je Zoran Kvržić (29) ušao u 72. minuti.

Dinamo će za trofej igrati protiv Hajduka, koji je u polufinalu bio bolji od Lokomotive s 2:1.