Fudbaleri Konye i Istanbula danas su u susretu 20. kola turske Superlige podijelili bodove odigravši 1:1.

Iako je Istanbul bio veliki favorit, Konya je bila puno bolja tokom većine utakmice i na kraju zasluženo stigla do boda.

Istanbul je poveo u 36. minuti preko Adebayora, koji je matirao nemoćnog Kirintilija.

Domaći su nakon primljenog gola dominirali na terenu, a posebno se istakao bh. reprezentativac Deni Milošević, koji je bio najbolji pojedinac na meču.

Deni je u nekoliko navrata sjajno proigravao svoje saigrače, koji se nisu najbolje snalazili pred golom gostiju.

I kada su svi očekivali kraj utakmice i nova tri boda za Istanbul, slovenački reprezntativac Skubič je postigao pogodak za konačnih 1:1.

Deni Milošević je igrao do 75. minute za Konyu, dok je Amir Hadžiahmetović ušao u igru u 84. minuti.

U momčadi Istanbula, Edin Višća je zamijenjen u 88. minuti, a Riad Bajić je cijeli susret proveo na klupi za rezervne igrače.

Istanbul je poslije 20 odigranih kola prvi s 43 boda, dok Konya zauzima 17. mjesto s 17 bodova.