Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila je večeras na gostovanju kod Švicarske s 21:24 u pretposljednjem susretu grupe 6 kvalifikacija za SP, čime je sačuvala šanse za baraž.

Iako oslabljeni neigranjem nekoliko standardnih prvotimaca, naši rukometaši su odlično otvorili meč, u tri navrata imali su po dva gola prednosti, ali su domaći u drugom dijelu prvog poluvremena zaigrali bolje i uspjeli doći do plus tri.

Ipak, vratili smo se i na poluvrijeme otišli s rezultatom 12:12.

Švicarska je nekoliko uvodnih minuta drugog poluvremena držala gol prednosti, dva puta došla i do plus dva, ali je BiH prvenstveno zahvaljujući sjajno raspoloženim Vegaru, Tarabochiji, ali i golmanu Buriću, okrenula rezultat u svoju korist.

Dok su Švicarci bili nemoćni u napadu, mi smo iskusno koristili svoje šanse i nekoliko minuta prije kraja stigli na nedostižna tri gola prednosti.

Vegar je bio najefikasniji u našoj selekciji s šest pogodaka, dok je Tarabochia postigao četiri.

Kod domaće selekcije istakao se Lukas von Deschwanden s pet golova.

Odlučujući meč za prvo mjesto BiH i Švicarska igraju u subotu u Tuzli, gdje će našoj selekciji odgovarati i remi.