U prvom susretu 30. kola njemačke Bundeslige ekipa Schalkea savladala je na svom terenu Eintracht Frankfurt rezultatom 2:0.

Trenutak odluke dogodio se u 59. minuti, kada je naš Sead Kolašinac pogodio stativu, zatim je pokušaj Huntelaara odbranio Trapp, da bi Meyer u nastavku akcije postigao gol za Schalke.

Huntelaar je promašio penal u 66. minuti, a konačan rezultat od 2:0 za Schalke postavio je Farfan u 90. minuti kada je fantastično pogodio iz slobodnog udarca.

Naš reprezentativac Sead Kolašinac odigrao je svih 90 minuta za Schalke na poziciji lijevog beka i bio jedan od najboljih pojedinaca na večerašnjem susretu.

Schalke se trenutno nalazi na trećoj poziciji sa 58 bodova, koliko ima i drugoplasirana Borussia iz Dortmunda.