Danas su u Njemačkoj odigrane neke od utakmica 30. kola Bundeslige u okviru čega je ekipa Hoffenheima ostvarila važnu gostujuću pobjedu kod Hannovera.

Tim naših reprezentativaca Ermina Bičakčića i Sejada Salihovića je trijumfovao na gostovanju kod Hannovera rezultatom 1:2.

Hoffenheim je poveo sa 0:1 preko Modesta u prvoj minuti susreta, ali su domaći udarcem sa bijele tačke nakon 23 minute igre poravnali.

Pobjedonosni gol za goste postigao je rezervista Schipplock u 83. minuti meča.

Bičakčić je upisao novih 90 minuta, dok je Salhović u igru ušao u finišu susreta.

Remi Stuttgarta i Freiburga

U borbi za opstanak bodove su podijelili Ibiševićev Stuttgart i Mujdžin Freiburg.

Uzbudljiv meč je na kraju završen rezultatom 2:2.

Bh. reprezentativac Mensur Mujdža je upisao nastup tako što je u 82. minuti zamijenio Riethera, dok sa druge strane Vedad Ibišević ni ovoga puta nije ulazio u igru.