Večeras je odigrano osam utakmica 5. kola grupne faze Lige prvaka. Ajax je priredio iznenađenje i pobijedio Barcelonu, neugodni Basel Chelsea, dobar rezultat priredila je i bečka Austrija koja je uspjela odigrati neriješeno s favoriziranim Portom.

Iako su gosti iz Beča zahvaljujući Kienastu na poluvremenu imali prednost od 0:1, Porto je u drugom dijelu utakmice preko Martineza uspio poravnati za konačnih 1:1.

Bh. internacionalac Emir Dilaver odigrao je 70 minuta za Austriju u večerašnjem susretu, ali ovaj put nastupio je u ulozi defanzivnog veznog.

Austria je nakon pet kola posljednja u grupi G sa dva osvojena boda.

Recimo i to, da je naš reprezentativac Sead Kolašinac susret grupe G između Steaue i Schalkea (0:0) odgledao s klupe za rezervne igrače.

Mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine Bahrudin Atajić nije bio u konkurneciji za meč između Celtica i Milana u kojem su gosti slavili sa 0:3.