U okviru drugog kola španjolske Primere ekipa Deportiva je ugostila momčad Rayo Vallecanaa, a u početnoj postavi tima iz La Corune po prvi put je zaigrao naš reprezentativac Haris Medunjanin.

Povratnik u društvo najboljih Španije, tim Deportiva, je nakon poraza od Granade večeras igrao pred svojom publikom pod imperativom pobjede.

Stvari su krenule odlično jer je Rodriguez već u sedmoj minuti meča doveo domaće do vodstva od 1:0. Ipak, raspoložen u Rayu je bio Bueno koji je sa svoja dva gola preokrenuo rezultat u korist svoje momčadi.

Igrale su se posljednje minute susreta kada je Haris Medunjanin iznudio penal za svoju momčad preko kojeg je Deportivo stigao do poravnanja i konačnih 2:2.

Medunjanin je bio zadužen za izvođenje prekida, no Cuenca je pomalo sebično preuzeo odgovornost na sebe i uspješno realizirao udarac sa bijele tačke.

Naš reprezentativac je odigrao svih 90 minuta i pružio veoma dobru partiju što su svakako odlične vijesti za selektora Sušića uoči nadolazećih utakmica.

U narednom kolu Deportivo gostuje kod Eibara, a meč se igra 15. septembra.