Hajradinović zabio u važnoj pobjedi za plasman za Europu

Haugesund je ubilježio novu pobjedu u norveškom prvenstvu i nastavio aktivnu utrku za plasman u Europa Ligu.

Tim našeg mladog reprezentativca Harisa Hajradinovića velikim je preokretom savladao direktne konkurente Brann sa 3:2.

Gosti su golovima u 28. i 30. minuti stigli do vodstva od 0:2.

Haugesund nije klonuo, pa prvo dolaze do penala koji rutinski pogađa Haris Hajradinović u 36. minuti.

Hajradinovićev tim poravnava na 2:2 još u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, da bi konačnih 3:2 postavio Haraldseid u 81. minuti utakmice.

Hajradinović je odigrao cijeli susret i bio jedan od boljih pojedinaca na terenu.

Haugesund je treći tim prvenstva sa 38 bodova, a pred neumornim Hajradinovićem – ljevakom ubojitog šuta sigurno je velika karijera.

Pred Hajradinovićem i saigračima iz U21 BiH su mečevi protiv Norveške (2. septembar) i Švicarske (6. septembar) na sarajevskoj Grbavici.