Eskisehirspor i dalje posljednji na tabeli

Ekipa Eskisehirspora za koju od početka 2016. godine nastupa naš reprezentativac Anel Hadžić danas je remizirala na gostovanju kod Rizespora rezultatom 1:1.

Hadžićev tim je trenutno poslednjeplasirana momčad na tabeli i današnjom pobjedom su imali priliku da ostvare pomak na tabeli.

Stvari su dobro krenule po njih jer su u sedmoj minuti preko Gurala, koji je precizno realizirao penal, stigli do vodstva od 0:1.

Domaći su nakon toga uglavnom kontrolirali igru, a mreže su mirovale do 62. minute kada rezervista Akyuz pogađa za 1:1.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i zanimljiva činjenica jeste da je ovo tek drugi remi Eskisehirposra ove sezone.

Prvi ovosezonski remi su ostvarili krajem augusta prošle godine upravo protiv Rizespora.

Anel Hadžić je u igru ušao početkom drugog poluvremena i bio je ovo njegov prvi ligaški nastup u turskom šampionatu.

Nakon 20 odigranih kola u Super ligi Turske Eskisehirspor se nalazi na posljednjem mjestu sa 14 bodova na svom kontu. Po 14 bodova imaju i preostala dva tima iz opasne zone, a za mjestima u “sigurnoj luci” zaostaju pet bodova.