Momčadi Astane i Benfice odigrale su danas utakmica bez pobjednika u okviru 5. kola grupne faze Lige Šampiona, a naš reprezentativac Marin Aničić postigao je svoj prvi gol u ovome natjecanju.

Kazahstanska Astana je ugostila ekipu Benfice na domaćoj “Astana Areni”, a rezultat nakon posljednjeg sudijskoj zvižduka je glasio 2:2.

Domaći su poveli sa 1:0 u 19. minuti igre, da bi u 31. minuti Aničić postigao gol za Astanu čime je udvostručio prednost svoga tima.

Benfica je izbjegla poraz golovima raspoloženog Jimeneza u 41. i 72. minuti utakmice.

Naš reprezentativac je odigrao svih 90 minuta u remiju protiv Benfice. Astana se kolo prije kraja grupne faze nalazi na posljednjem mjestu na tabeli sa 3 osvojena boda i malim šansama da se domognu trećeg mjesta koje vodi u Europsku ligu.

U posljednjem kolu gostuju u Istanbulu kod Galatasaraya.

U drugoj utakmici grupe C Atletico Madrid je na svom stadionu dočekao Galatasaray te je sa dva pogotka sjajnog Griezmanna slavio rezultatom 2:0. Također, dvostruki asistent Francuzu bio je Gabi.

Madriđani su ovom pobjedom preuzeli vrh tabele uz isti broj bodova kao i Benfica ali i bolju gol razliku.

Galatasaray je sa 4 bodova ostao na trećem mjestu grupe C.