Nakon što je prije dva dana u prvom meču grupe 5 kvalifikacija za odlazak na Euro savladala vršnjake iz Turske rezultatom 2:1, juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine danas igra utakmicu drugog kola protiv Ukrajine.

Ukrajinci su u prvom kolu bez većih problema pobijedili domaćina turnira, selekciju Azerbejdžana sa 4:0.

Naši juniori su protiv Turske pružili veoma dobru partiju i zasluženo došli do važnog trijumfa.

Posebno se istakao trio u veznom redu, Mustedanagić, Hadžiahmetović i kapiten Gojak koji su nosili bh. juniore do pobjede.

Vrijedi spomenuti i Ermedina Demirovića, momka kojeg su Nijemci prije samo nekoliko dana zvali da igra za U19 selekciju Njemačke, ali Demirović je jasno poručio za koga želi da igra.

Ermedin je ušao u igru protiv Turske u 67. minuti, da bi desetak minuta kasnije fantastično asistirao Gojaku za pobjedonosni gol.

Za našu reprezentaciju protiv Ukrajine igraju: Ćutahija, Kadušić, Osmanković, Ćorović, Todorović, Mustedanagić, Hadžiahmetović, Gojak, Gljiva, Herić i Kremenović.

Na klupi za rezervne igrače nalaze se Muminović, Duraković, Radeljić, Pašagić, Demirović, Lelić i Jović.