Fudbaleri Rome savladali su u okviru osmog kola italijanske Serije A momčad Empolija rezultatom 3:1, a ponovo je briljirao naš Miralem Pjanić koji je postigao još jedan sjajan gol i upisao asistenciju.

Poslije prvog poluvremena golova nije bilo, da bi Roma povela u 56. minuti kada je Miralem Pjanić fenomenalno pogodio iz slobodnog udarca.

Tri minute kasnije De Rossi je udvostručio prednost Rome na asistenciju Pjanića, a Salah je u 70. minuti povećao vodstvo Rome na 3:0.

Do kraja meča, Empoli je smanjio rezultat preko Buchela.

Miralem Pjanić zamijenjen je u 68. minuti, dok je kapiten naše reprezentacije Edin Džeko cijeli susret posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Pjanić na svom kontru poslije osam odigranih kola ima četiri gola i četiri asistencije u Seriji A.

Bivši mladi bh. reprezentativac Rade Krunić (22) odigrao je 60 minuta u timu Empolija na poziciji ofanzivnog veznog.

Roma je trenutno drugoplasirana sa 17 bodova, a Empoli zauzima 16. poziciju sa sedam bodova.