Sarajevski Željezničar je danas u okviru 10. kola Premijer lige BiH ostvario četvrti ligaški poraz, a bolja od njih bila je ekipa Travnika.

Travnik je na domaćoj “Piroti” ugostio Željezničar i pitanje pobjednika riješio nakon 20 minuta igre.

Zahvaljujući lošoj reakciji odbrane gostiju Aleksić je u 15. minuti doveo Travnik do vodstva od 1:0, da bi pet minuta kasnije gol za konačnih 2:0 postigao Šivšić.

U redovima Željezničara danas su nastupila naša tri reprezentativca.

Član U-21 selekcije BiH Amir Hadžiahmetović je odigrao svih 90 minuta, dok je Damir Sadiković, također mladi reprezentativac igrao do 55. minute.

Dženis Beganović juniorski reprezentativac BiH je u igru ušao u 60. minuti meča.

Željezničar je trenutno osmi na tabeli sa 14 osvojenih bodova, šest manje od lidera Zrinjskog.

Navijači Želje su bili bijesni i nezadovoljni zbog loših rezultata i nezalaganja igrača svoga tima, te su tokom današnje utakmice u nekoliko navrata to i demonstrirali.

Loša uvertira Željezničara uoči gradskog derbija protiv ekipe Sarajeva, koji je na rasporedu za naredno kolo Premijer lige BiH.