U meču šestog kola italijanske Serije A, Roma je na svom terenu deklasirala Carpi rezultatom 5:1.

Prelijep gol  Pjanića

Manolas je doveo Romu u vodstvo golom u 24. minuti, da bi samo četiri minute kasnije naš Miralem Pjanić postigao je prelijep gol iz slobodnog udarca.

Naš reprezentativac sjajno je izveo slobodan udarac, a golman Carpija Željko Brkić pogledom je ispratio kako lopta ulazi u mrežu.

Gervinho je u 31. minuti postigao treći gol za Romu, alii Carpi je u 34. minuti smanjio na 3:1 preko Boriella.

Salah je u šestoj minuti drugog poluvremena pogodio za 4:1, a konačnih 5:1 za Romu postavio je Digne u 68. minuti meča.

Džeko zamijenjen na poluvremenu

Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta za momčad Rome i ovo mu je bio drugi gol ove sezone.

Kapiten naše fudbalske selekcije Edin Džeko počeo je utakmicu od prve minute, da bi ga Garcia zamijenio početkom drugog poluvremena zbog povrede koljena.

Umjesto Džeke u igru je ušao Francesco Totti, koji je poslije samo deset minuta igre izašao zbog povrede.

Roma se nakon ovog trijumfa nalazi na četvrtoj poziciji sa 11 bodova.