U najzanimljivijem susretu 1/16 finala Kupa Bosne i Hercegovine, ekipa Sarajeva savladala je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca Zrinjski u Mostaru i izborila plasman u osminu finala.

Poslije prvog poluvremena golova nije bilo, da bi Zrinjski poveo golom Nikolića u 60. minuti.

Ipak, dvije minute kasnijeAmer Bekić postigao je gol za 1:1.

Nakon gola Bekića, čelnici FK Sarajevo i novi trener Miodrag Ješić koji je ovaj meč posmatrao sa tribina napadnuti su od strane domaćih navijača.

Do kraja meča golova nije bilo, pa se pristupilo izvođenju penala, a momčad Sarajeva bila je uspješnija i slavila rezultatom 5:6.

Pobjedonosni gol postigao je bivši mladi Zmaj Haris Duljević.

Naš mladi reprezentativac Samir Radovac odigrao je drugih 45 minuta za Sarajevo, Marko Mihojević nije ulazio u igrum, dok golman U21 selekcije BiH Goran Karačić nije branio za Zrinjski.