Lazio u 93. minuti stigao do pobjede

Prvi put poslije 2009. godine Lazio se okitio trofejom Superkupa Italije, savladavši večeras na Olimpicu u dramatičnom meču Juventus s 3:2.

Buffon je u 32. minuti u šesnaestercu srušio Immobilea, koji je bio precizan s bijele tačke za vodstvo Lazija.

Isti igrač koristi asistenciju Parola i pogađa za 0:2 u 54. minuti.

Fantastičnim golom iz slobodnog udarca u 85. minuti Dybala smanjuje na 1:2, a šest minuta kasnije uspješno realizira najstrožiju kaznu i poravnava rezultat.

Ipak, kada se činilo da će meč otići u produžetke, Lukaku u drugoj minuti nadoknade vremena sjajno probija po strani i ostavlja loptu za Murgiju, koji donosi veliku pobjedu Laziju.

Dok je Miralem Pjanić (27) odigrao cijeli meč za Juventus, Senad Lulić (31) je kod Lazija s terena izašao u 75. minuti.

Večerašnji trofej bio mu je drugi u dresu rimskog tima, nakon što je prethodno osvojio Kup Italije 2013. godine.

Treba reći da su Lulić i Pjanić imali nekoliko vrlo žestokih duela, u kojima je agresivno startovao veznjak Juventusa.

On je zbog grube igre u 73. minuti zaradio i žuti karton.

NAPOMENA: Video materijali objavljeni u ovom tekstu postavljeni su na globalnim internet servisima za javno i besplatno dijeljenje video materijala. Oni nisu vlasništvo Reprezentacija.ba portala i Reprezentacija.ba portal ne odgovara za njihov sadržaj i autorska prava.