U najmanju ruku čudnu utakmicu odigrao je Stoke jučer protiv Chelsea u Londonu.

Chelsea je poveo u 39. minuti preko penala koji precizno izvodi Hazard. Begović se baca u stranu gdje Belgijanac najčešće šutira penale, no “desetka” Chelsea vara našeg reprezentativnog golmana.

Škotski reprezentativac u dresu Stokea Charlie Adam pred kraj prvog poluvremena nesvakidašnjim golom sa više od 60 metara izjednačava rezultat.

U želji da nakon uhvaćene lopte Stoke odmah krene u kontranapad, Begović rukom šalje nisku loptu koju presjecaju fudbaleri Chelsea, te brzom reakcijom u konačnici izbacuju Remya u mat poziciju koji povećava na konačnih 2:1.

Ipak, Begović je ponovo pokazao svoj vrhunski kvalitet, kada u 81. minuti brani dvije velike uzastopne šanse Cuadrada. Koliko je reakcija našeg golmana bila fantastična najbolje govori izraz lica menadžera Chelsea Josea Mourinha nakon Begovićevih odbrana. Legendarni Portugalac bio je na rubu suza.