U derbi meču 19. kola Bh. Premijer lige, fudbaleri Zrinjskog i Željezničara odigrali su 1:1.

Gosti iz Sarajeva poveli su u 22. minuti preko Hasanovića, a asistirao je naš mladi reprezentativac Riad Bajić.

Željezničar je mogao postići još jedan pogodak, ali mladi bh. reprezentativac Kerim Memija u 65. minuti pogodio je stativu Zrinjskog.

Zrinjski je uspio izjednačiti u 73. minuti kada je Nikolić šutirao a lopta se odbila od golmana Željezničara Antolovića i završila u mreži gostiju što je bio i konačan rezultat utakmice.

Svih 90 minuta za Zrinjski branio je bh. reprezentativac Ratko Dujković.

U timu Željezničara cijeli susret odigrali su mladi reprezentativci Riad Bajić i Damir Sadiković, Kerim Memija zamijenjen je nakon 68 minuta igre, dok je juniorski bh. reprezentativac Amir Hadžiahmetović odigrao je posljednjih pola sata.

Nakon 19 odigranih kola Željezničar je treći sa 38 bodova, a Zrinjski četvrti sa bodom manje.