Trijumfa Palerma nad Fiorentinom, Empoli izgubio od Sassuola

Ekipa Palerma danas je u okviru 34. kola italijanske Serije A iznenađujuće savladala na svom terenu Fiorentinu sa 2:0.

Golove za trijumf Palerma postigli su Diamanti u 32. minuti te Aleesami u 90. minuti utakmice.

Bh. reprezentativac Mato Jajalo je odigrao kompletan susret za Palermo, dok je Toni Šunjić presjedio na klupi za rezervene igrače.

Palermo je trenutno na 19. poziciji sa 19 bodova i ima veoma male šanse da ostane u prvoj ligi, s obzirom da zaostaje 10 bodova sa Empolijem, koji je trenutno na 17. mjestu.

Rade Krunić je proveo svih 90 minuta na terenu u domaćem porazu Empolija od Sassuola (1:3).

Golove za goste postigli su Peluso, Matri i Duncan, a jedini pogodak za Empoli djelo je Pucciarellija.