Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je na stadionu Tušanj u Tuzli poražena od U23 selekcije SAD-a rezultatom 2:5.

Naša reprezentacija počela je susret u sastavu: Pirić, Omerbašić, Miletić, Gojković, Merajić, Sadiković, Radovac, Predragović, Memija, Jelisić i Hodžić.

Gosti su poveli u osmoj minuti kada je Morris iskoristio grešku naše odbrane i postigao gol za 0:1.

Šest minuta kasnije Rodriguez je pogodio za 0:2.

Do kraja prvog poluvremena naša selekcija imala je nekoliko prilika, ali nismo uspjeli postići pogodak

Početkom drugog poluvremena umjesto Gojkovića i Predragovića priliku su dobili Marko Mihojević i Amar Rahmanović.

U nastavku puno bolja igra naših momaka, a u 64. minuti fudbaler minhenskog Bayerna Nikola Jelisić postigao je prelijep gol za 1:2 nakon asistencije Samira Radovca.

Minutu kasnije selekcija SAD-a postigla je novi gol. Strijelac iz jedanaesterca za 1:3 bio je Julian.

Ipak, u 72. minuti dosuđen je penal za bh. reprezentaciju, a siguran realizator bio je kapiten Armin Hodžić.

U 74. minuti u igru je ušao Smail Prevljak umjesto Samira Radovca, a već u prvom kontaktu s loptom Prevljak je sjajno uposlio Hodžića, ali napadač Dinama nije se najbolje snašao pred golom reprezentacije SAD-a.

Igrala se 78. minuta kada je Hernandez postigao četvrti gol za goste na ovom meču.

Miloš Šatara je u 82. minuti zamijenio Hodžića, a do kraja meča Alashe je pogodio za konačnih 2:5 u korist SAD-a.

Naredni susret naša mlada selekcija igra 31. marta u Kaknju protiv vršnjaka iz Turske.