Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u prijateljskom meču u Tojšićima savladala selekciju Srbije rezultatom 2:0.

Izabranici Sakiba Malkočevića poveli su u 35. minuti kada je prvotimac sarajevskog Željezničara Ajdin Mujagić zatresao mrežu gostiju nakon asistencije Ermedina Demirovića.

Konačnih 2:0 za našu selekciju postavio je napadač njemačkog RB Lepziga, Ermedin Demirović u 65. minuti, a asistirao mu je Alan Delić.

Za našu selekciju igrali su:  Igor Marković (od 69. minute Jasko Keranović), Sandi Hušić (od 77. minute  Sandro Hadžiabdić), Branko Bajić, Petar Bojo (od 61. minute Mato Stanić), Besim Šerbečić (od 77. minute Sandi Ajanić), Mijo Miletić (od 77. minute Toni Nikić), Amar Suljić (od 64. minuteAlan Delić), Mirza Mustafić (od 59. minute Seid Behram), Ajdin Mujagić (od 59. minute Amir Mašić), Zinedin Mustedanagić, Ermedin Demirović (od 70. minute Sandro Vilušić).

Izabranici Sakiba Malkočevića u četvrtak će sa početkom u 13,00 sati u Čeliću odigrati još jedan prijateljski meč protiv Srbije.

Podsjetimo, naši kadeti će od 20. do 25. marta ove godine u Mađarskoj igrati kvalifikacije za odlazak na Europsko prvenstvo,  a pored domaćina turnira protivnici su nam Škotska i Češka Republika.