U pretposljednjem susretu 17. kola njemačke Bundeslige, Herta je u Berlinu deklasirana od Hoffenheima rezultatom 0:5.

Gosti su poveli u 23. minuti autogolom Brooksa, da bi tri minute kasnije naš reprezentativac Sejad Salihović postigao  gol iz penala za 0:2.

Pet minuta prije kraja prvog poluvremena dosuđen je novi kazneni udarac za Hoffenheim, a siguran realizator ponovo je bio Salihović.

U posljednjih petnaestak minuta vidjeli smo još dva gola u mreži golmana Krafta.

Prvo je Schipplok pogodio u 74. minuti za 0:4, da bi konačnih 0:5 za goste postavio Rudy u 84. minuti susreta.

Ermin Bičkačić odigrao je svih 90 minuta za Hoffenheim, dok je Sejad Salihović zamijenjen pet minuta prije kraja meča.

Ovo su bili prvi golovi za Salihovića ove sezone u Bundesligi.

Hoffenheim se nakon ove pobjede nalazi na sedmoj poziciji sa 26 bodova, dok je Herta na 13. poziciji sa 18 bodova.