U prvom susretu 7. kola italijanske Serije A, ekipa Rome pobijedila je na svom terenu Chievo rezultatom 3:0.

Roma je povela u četvrtoj minuti nakon što je naš Miralem Pjanić centrirao iz kornera a Destro postigao gol.

Ljaljić je udvostručio prednost u 25. minuti, a končanih 3:0 za Romu postavio je Totti sa bijele tačke u 33. minuti.

Miralem Pjanić počeo je susret od prve minute u timu Rome a zamijenjen je u 68. minuti susreta.

U ekipi Chieva svih 90 minuta odigrao je Ervin Zukanović čiji sve učestaliji nastupi za Chievo najavljuju povratak u redove reprezentacije, vjerovatno već u novembru.

Roma se nakon ove pobjede nalazi na drugom mjestu sa 18 bodova koliko ima i prvoplasirani Juventus dok je Chievo na 17. poziciji sa četiri osvojena boda.