Talentovani Esmir Bajraktarević (19) postigao je fantastičan gol u pobjedi New Englanda nad Nashvilleom od 2:1 duelu MLS lige.

Igrala se 52. minuta kada je Esmir fenomenalno pogodio i doveo svoj tim u prednost od 2:0. Prethodno je Gil u 18. minuti zabio za New England.

Esmir je igrao do 82. minute za pobjednički tim, a ovo mu je bio prvi pogodak u MLS-u.

Ove sezone je zabio još jedan gol i to u sjevernoameričkoj Ligi Šampiona.

Inače, Esmir se prije nekoliko dana našao na spisku Olimpijske reprezentacije SAD-a uoči nastupa ove države na Olimpijadi u Parizu.

Bajraktarević, koji ima pravo nastupa i za BiH, je najmlađi igrač na spisku selektora SAD-a.

Krilni napadač je u maju prošle godine u razgovoru za Reprezentacija.ba portal kazao da bi jednog dana volio zaigrati za BiH.

Bila mi je čast igrati te utakmice, odrastao sam ovdje, ali ipak nisam ni zaboravio porijeklo. Odrastao sam u bosanskoj kući, kući u kojoj se njeguju naši običaji, već sa pet godina sam gledao Džekine utakmice, haha. Duboko u meni je Bosna i Hercegovina i svakako da bih volio jednog dana igrati za Zmajeve“, kazao nam je Esmir.