Alanyaspor nije uspio sačuvati vodstvo

Već nakon 15 minuta igre Alanyaspor našeg trenera Safeta Sušića vodio je sa 2:0 protiv favorizovanog Fenerbahcea. Nažalost, na kraju su poraženi sa 2:3.

Krenimo ispočetka. Već u drugoj minuti za 1:0 zabija Fernanes. Popularni Vagner Love povećava na 2:0 u 15. minuti.

Alanya nastavlja igrati solidno, ali gosti smanjuju zaostatak autogolom Omeruoa u 31. minuti utakmice.

Već do poluvremena bilo je 2:2 jer Fernandao u 39. minuti izjednačava na 2:2.

Nije se u drugom poluvremenu čekao dugo gol. Već nakon osam minuta igre 2:3 za Fenerbahce. Strijelac je Marokanac Chahechouhe.

Pape odmah vrši dvije izmjene, ali Alanya ne uspijeva doći do bodova u ovom meču.

Šteta za poraz, iako je Fenerbahce puno jači protivnik, jer su bodovi iz ovog meča uveliko mogli pomoći Sušiću u misiji opstanka u eliti. Ipak, čini se kako je Sušić bez obzira na današnji poraz na dobrom putu da ostvari zacrtani cilj.