Vrlo zapažen nastup Pjanića

Juventus je večeras u 236. izdanju “Derby d'Italije” slavio protiv Intera s 1:0, a pobjedu mu je fantastičnim pogotkom u 45. minuti donio Cuadrado.

Bio je to meč 23. kola talijanske Serije A, u kojem je viđeno mnogo prilika na obje strane, ali i crveni karton, kojeg je u petoj minuti nadoknade zaradio Perišić.

Iako je njegov tim izgubio, posebno je oduševio golman gostiju Samir Handanovič, koji je u dva navrata nevjerovatno intervenisao ispred našeg Miralema Pjanića.

Prvo mu je u 44. minuti udarac iz slobodnog udarca skrenuo u prečku, a potom u 54. odbranio situaciju “jedan na jedan”.

Tu se slovenački golman nije zaustavio, odbranivši u nastavku meča stopostotne prilike Higuainu i Mandžukiću.

Bh. reprezentativac, Miralem Pjanić (26), odigrao je vrlo zapažen meč, a uspio je zaraditi i žuti karton zbog prekršaja nad Brozovićem u 23. minuti.

Juventus se ovim trijumfom učvrstio na vodećoj poziciji s 54 boda, što je šest više od drugoplasiranog Napolija.

Inter je pak ostao peti s 12 bodova manje od svog večerašnjeg rivala.